ivca11

Kykatka namodralá

Dobrý den,
květina Tillandsia Cyanea neboli kykatka namodralá má centrální růžici, z které vykvetou květy. Bohužel mi odkvetly nejen květy, ale také mi uschla ta růžice. Jde to nějak zachránit???? Díky

Nejlepší odpověď
Nave

tato rostlina se pěstuje v zemině-puda nebo epifitně to znamená třeba na kousku drěva,na kameni.
rostlina vyžaduje přímé slunce.zalívat slabě-celoročně.vyžaduje vysokou vzdušnou vlhkost,eplota ani v zimě by neměla/nesmí klesnout pod12stupnu celsia.
zajimavost:rostlina po odkvětu odumírá.
v paždí listu se ale tvoří rozetky ze kterých pak vyroste nová rostlina.tato rostlina vykvete až za1,5–2roky.množi se semeny a rozetkami.staré rostliny nemají kořeny.