sisinec123

Kvůli čemu se udává nosnost postele?

Zdravím, zajímalo by mě, jestli nosnost postele (postel komplet s rošty i matrací) souvisí s tou konstrukcí, anebo spíše matrací. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Většina běžných postelí by pod člověkem, který váží 330 kg, dlouho nevydržela.

Další odpovědi
Edison

Se vším. Ono to má být rozděleno na nosnost rámu, roštu, matrace. Matrace je zatížena člověkem, rošt matrací plus člověkem (ale tu budpou psát u roštu, která nosnost – zatížitelnost, to je) a rám nese rošt, matraci a člověka. Je potřeba prostě číst a ptát se na konkrétní parametry, nejlíp přímo v obchodech (osobně, majlem, telefonem…) Ono pokud prodávaj kompletní postel i s roštem a matrací, pak nosnost může být už jen hmotnost člověka. Pokud prodávaj jen rám, tak by to měla být nosnost součtu všeho, co na tom rámu bude.

marci1

Nosnost postele=hmotnost člověka. Třeba dvoupostele XXL mají nosnost 180–200 kg na každou polovinu postele. 🙂
https://postele-loznice.com/557-postele-xxl-zvysena-nosnost

anonym

slabé místo je vždy konstrukce, matrace může být také optimalizována pro určitou hmotnost ale pod větší hmotností se nerozpadne, to o konstrukci mnoha postelí neplatí. Typicky třeba postele s lamelovými rošty mají už od podstaty lamel omezenu nosnost. A k čemu je to dobré je asi zřejmé, postel neslouží jen ke spánku ale i k rekreačně sportovním aktivitám, čím vyšší nosnost, tím sportovnější charakter ty aktivity mohou mít.

Pastorna

Ahoj, nosnost je důležitá kvůli posteli, aby se jí pod tíhou člověka nepodlomily nožičky 😁 . Rozhodně není dobré kupovat ty laciné postele. Ta, i když nevážíš přes 100 kg, tak bude za chvíli rozvrzaná a nepůjde na ni spát. Jestli chceš kvalitní postel, tak se podívej na čalouněné postele. Ty jsou podle mě nejlepší. Já jsem si ji objednala z https://www.lu­ceda.cz/calou­nene-postele-2/ a jsem s ní spokojená 🙂 .