cvikra

kvočka a kuřata

po jednadvaceti dnech jsem slyšel pípání kuřat pod kvočnou ale na druhý den byla všechna udušena pod samotnou kvočnou. Kdde jsem udělal chybu? Neměl jsem je hned oddělat?

Nejlepší odpověď
anonym

Pamatuji si ještě z dětství, že babička líhnutí pečlivě hlídala. Kuřátka nosila do kuchyně, kde měla v trubě ve sporáku ve starém hrnci „náhradní inkubátor“. Až kuřátka pořádně oschla a zesílila, tak je teprve vracela kvočně. Nejdříve ale musela mít jistotu, že kuřátka jsou už dost silná. Někdy se objevilo nedochůdče, kterému babička raději zakroutila krkem. Nemělo by totiž šanci přežít a kvočna by s ním měla zbytečně starosti navíc.
Babička takhle odchovala stovky kuřátek.

Další odpovědi
anonym

Oddělat =zabít, ale to jste jistě nechtěl.Myšleno asi oddělit a tak jsem to dělal já.Dával jsem pozor a když se vyklubalo kuře, ihned jsem jej dal zvlášť do bedýnky.Tak jsem to dělal s každým kuřetem teprve po vylíhnutí všech jsem je dal zpátky ke kvočně.Žádné mě neuhynulo.