cahoun116

květnové povstání

potřebovala bych poradit ohledně dějepisu (ale prosím nekopírujte sem text z wikipedie atd.)
mohly byste mi stručně vysvětlit co se dělo v květnovém povstání..vím že to bylo povstání českého lidu proti německým nacistům..ale co víc, nějaké podrobností, jak to vlastně skončilo, jak to probíhalo, v čem spočíval význam tohoto povstání a proč Němci chtěli na jaře 1945 za každou cenu udržet české země?

Odpovědi
led

Krátko a stručne:
Nešlo o udržanie územia, ale o prebitie sa nemeckých jednotiek do Americkej zóny pri Plzni, z Rusov mali panický strach.
Najkratšia cesta smerom k Američanom viedla cez Prahu. Pražania nechceli umožniť prechod nemeckých jednotiek cez mesto, tak prístupy uzavreli. Nemci sa chceli prebiť za každú cenu.