Kvasinková infekce – kdy to zmizí?

Lidi, začal jsem si to mazat canestenem, nevíte, kdy to přejde? K doktorovi nejdu, ten gel by to měl vyléčit, ne? Díky moc,

Odpovědi
ivzez

Kvasinky nezmizí. Ten gel to nevyléčí a nepomůže ani dieta.
Obojí jsou podpůrné prostředky. Léčbu by měl stanovit lékař.
Okládáním návštěvy lékaře jenom prodloužíte dobu léčby.

marci1

„Léčba nemoci musí být zaměřena na fakt, že onemocnění kandidózou se netýká pouze příslušného postiženého místa, nýbrž že je to onemocnění celého organismu. Tedy nestačí vyléčit jeden samostatný projev. Léčba musí být komplexní a obyčejně bývá dlouhodobá.
Základní terapie spočívá v podávání antimykotik. Zároveň je však nutné dodržovat dietu, aby byl útok na kandidu zahájen ze dvou stran – hubení + nedodávání vhodných podmínek pro množení.
Základní vlastností diety je vyloučení cukrů a bílé mouky. Toto však stále ještě nestačí. Neboť vyhubíme-li candidu pouze takto, je vysoce pravděpodobné, že při první příležitosti se v nás usídlí a pomnoží znovu, neboť máme sníženou imunitu a rozházenou rovnováhu střevní mikroflóry. Proto je potřeba myslet při léčbě i na toto. Tedy zvyšovat imunitu organismu (Echinaceovy kapky, enzymové preparáty, extrakt z grepových semen..) a dávat do pořádku střevní mikroflóru (jogurty s živou kulturou, probiotické nápoje..).“

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/kva­sinkova-infekce/