Mofli

Kvalitní převod z DVD do avi?

Dobrý den, jednou jsem si to zkusil (už nepamatuji kterým prohramem), ale kvalita avi filmů byla nekvalitni v porovnaní s avi filmy, co jsem viděl. Co ovlivňuje kvalitu převdeného avi film? Program, nastavení při převedu nebo původní DVD (originál nebo DVD-R)? Díky moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Výslednou kvalitu avi zaznamu ovlivňují

1/ použity video a audio kodek, obvykle volíme Xvid pro video a ac3 pro audio (pokud chceme zachovat zvuk 5+1, jinak na stereo stačí mp3)
2/ důležitý je vyhrazený datový tok pro video i audio, čím méně kb/s tím horší kvalita
3/ v nastavení video kodéru vždy volíme dvoupruchodove zpracování, to je klíčový parametr, kodér touto metodou vyprodukuje mnohem kvalitnější video soubor ve srovnání s jednoprůchodovým (1-pass, 2-pass)
4/ v případě audio kodéru volíme kdykoliv je to jen možné Vbr – variabilní datový tok který se přizpůsobuje aktuálnímu charakteru nahrávky, narozdíl od Cbr – konstantniho datového toku který nelze doporučit a je velmi častou chybou u mnoha mp3 souborů

5/ pokud vyzadujeme tu nejvyšší kvalitu odvážíme se použít novejsi video audio kodéry, pro video x264 a pro audio aac