StandaPanda

Kvalitní jídlo, nebo šetřit?

Otázka zní: zvýšit moje celkové výdaje o 10% (20 liber týdně rozdíl v ceně: 30£ za kvalitní jídla, 10£ za jídla z hypermarketu) a užívat si kvalitních obědů, nebo nezvyšovat výdaje a jíst jídla koupený v hypermarketu a ohřátý v mikrovlnce? Je mi devatenáct. Výdaje 800£, příjmy 2000£/měs. Příjem stabilní.

Nejlepší odpověď
annas

Když vydělávatáe a nakupujete v librách, tak znáte jiné, nemohu posoudit.

Já uvažuji v českých korunách a řídím se jimi.

Myslím si, že na kvalitním jídle se nemá šetřit. Různé blafy ohrožují naše zdraví, problémy se mohou objevit až později. Takže ušetřím i za léky v lékárně.

Samozřejmě, že levněji vám přijde jídlo, které si uvaříte sám, než když se pravidelně stravujete v restauraci, nebo se živíto třeba pizzou z marketu.

U jídla platí staré dobré – „nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.“

Myslím si, že zasytí husté a zdravé polévky, v příopadě nouze i krajíc chclea s muáslem a zeleninou. Kvalitní potraviny jsou výživově hodnotnější, proto je jich třeba míň.

Kupovat také jen množství, které se spotřebuje.

Další odpovědi
Drap

Kvalitní jídlo a šetřit. Kde to s trochou přemýšlení, poměrně snadno.

marci1

Nevíme kolik platíš za byt a jiné nutné výdaje, ale naše tělesná schránka není rozhodně „popelnice“. Jez kvalitní jídlo a jistě se ti podaří i něco ušetřit. 🙂

Edison

S jistou mírou nekvality a „nezdraví“ se zdravý lidský organismus dovede bez problémů vyrovnat. Jde o to znát tu míru.

jáára

Vařit kvalitně se dá i z kontejneru. Stačí po práci objet pár hypermarketů a máš zeleninu. Znám hodně lidí, kteří to tak provozují (skoro všichni kamarádi).

Kelt

Tady je vždycky něco za něco. Ušetříš na jídle a projeví se to třeba později ve zhoršení zdraví. Taky je otázkou, co s ušetřenými penězy, jak dlouho tam budeš a kolik ušetříš v prvním případě a kolik ve druhém případě. Taky můžeš najít kompromis, a střídat to. Peníze nejsou všechno a klidně si můžeš dávat poloviční porce. To prodlužuje život.

StandaPanda

Děkuji za tips 🙂

Jednoduše, vařit si vlastní jídlo nepřipadá v úvahu. Jednak na to nemám moc čas, druhak mě to nebaví a třeťak to výjde cenově asi tak nastejno, jako kdybych si v tom Lidlu koupil krabičku za dvě libry a strčil ji v práci do mikrovlnky 🙂 Ale chápu, že z hlediska zdraví je to asi lepší? Nebo to je jedno? Někde jsem slyšel, že do středního věku se může jíst všechno :D

RyuzakiKate

Když si vaříš sám se základních surovin, víš přesně, co tam máš a kolik tam toho dáš a můžeš si to udělat podle sebe – postupem času přijdeš na to, co máš rád a vyčistí se ti chuťové pohárky, který ti znecitlivěj ty hotovky nacpaný konzervanty.
Do středního věku že se může jíst všechno? Takže děti můžeme cpát smažákem a hranolkama…? Asi né, žejo :) Ledas to mohl slyšet v souvislosti s tím, že do středních let se nemusej projevit žádné obtíže. A pak to přijde :)