kurec

Kvalitnější spánek = kvalitnější zapamatování informací z minulého dne?

Odpovědi
marci1

Určitě. Mozek podle vědců během spánku sjednocuje dlouhodobou paměť a navazuje během něj mnohem více nervových spojení než při bdělosti. Spánek nám tedy pomáhá zapamatovat si to, co jsme se během dne naučili. Podle vědců ale přetrvají jen ta spojení, která doopravdy potřebujeme, a nepotřebné informace mozek ve spánku prostě vymaže. 🙂

Více v odkazu: https://plus.roz­hlas.cz/malo-spite-podle-vedcu-muze-zpusobit-alzheimerovu-chorobu-nebo-depresi-6519659

Edison

Prý ano. Já to na sobě ale nepozoruju… 😁 Asi… 😁 😁

ivzez

Může být.

Kryšpín

Pustit si večer Australské Rádio Sleep, má to účinek