Cindy

Kůra z planěk

Privezli mi plaňky na plot i s kůrou. Nevíte někdo, jak se dá kůra z toho sundat? Zkouším to loupat a vůbec to nejde..:-(

Nejlepší odpověď
anonym

Nechat vyschnout?

Další odpovědi
annas

Můj otec pracoval s dřevem. Vzpomínám si, že používal poříz.
Takže plaňky nechat vyschnout, potom pořízem kůru odloupat. Když se kůra oloupe hned z mokrého dřeva, dřevo rychle popraská.

Fallen Angel

zkus hoblík, nastav ho na hrubo a loupej

Michálek1245

Přesně z tohohle důvodu mám doma plotová pole na míru od https://ploty-brany-praha.cz/plotova-pole-na-miru/ a jsme maximálně spokojený. Jako nechápu, jak si může nějaká firma dovolit přivést dřevěný plot ještě s kůrou. Jasně, jsou to jenom plaňky, ty se dají ohoblovat, ale jestli jste si zaplatil čisté plaňky, tak musejí být očištěné. Přes to nejede jednoduše vlak.