Kepler

Kupujete vejce z podestýlky nebo volného chovu?

Nebo radši levnější z klecového chovu? Myslíte, že jsou horší, než ty z podestýlky a je to nějak prokázáno? Nebo vám jde jen o ochranu zvířat?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/493494-retezce-skoncuji-s-prodejem-vajec-z-kleci.html

Nejlepší odpověď
Klaproth

Vejce nekupuju žádná, máme vlastní slípky.

Další odpovědi
annas

Kupuji od jedné známé, jejíž rodiče chovají slepice ve velkém. Pokud mají něco mimořádného a vejce mají jen pro vlastní rodinu, kupuji u nás v zelenině, kam každý týden dováží vejce soukromník.

Určitě jsou slepice spokojenější, když jsou ve výběhu , mohou hrabat, popelit se a krmí se bez všelijakých přídavků. Spokojená slepice – lepší vejce.

Drap

Kupuji od soukromníka z volného chovu. Nejde mi o ochranu zvířat, ale o chuť a barvu. /ne tu chemickou, kde se přidává do krmení barvivo/

aliendrone

Nejsem zrovna vejcožrout/kuchař, tak spotřebu vajec mám maličkou. Tu mi pokryje vzájemně výhodný směnečný vztah město-venkov, kde slepice volně pobíhají, hrabou v hnoji a tak vůbec. Na riziko ptačí chřipky nebo co to je prdím, protože ta vejce jsou SUPER – jednak čerstvá, druhak chutná, do třetice GIGANTICKÁ (jedno má objemově cca jako 2 z krámu)

Pokud je ovšem třeba, tak zakoupím v obchodu, nicméně až doteď jsem zrovna tomuto kritériu nevěnoval pozornost, vždy koukám jen na to, co je vytištěno na vejci (nikoliv na krabičce). Jakmile tam není CZ – nekoupím. Jednak tím podporuji domácí chovatele, druhak jim důvěřuji o trochu víc, než polským. Jen v případě „vaječných krizí“ nakupuji v Rajchu. :)

Ale ono se dá logicky předpokládat, že slepice chovaná v kleci asi nebude mít taková vejce, jako ta volně pobíhající. Navíc mám výhrady ke klecovému chovu – ode dneška si to pohlídám! ;) :D :D

mosoj

Kupuji vejce přímo z kloaky.

RyuzakiKate

Nekupuju. Když už jsem potřebovala, šéf mi donesl domácí :) péct se dá i bez vajec. A chuť mi ani nechybí.