annas

Kupujete si pikador? Neznáte někdo, jak toto (zřejmě) jihočeské slovo vzniklo?

V Českých Budějovicích se užívá jako synonymum pro párek v rohlíku. „Přivezla“ je známá z návštěvy v Českých Budějovicích, kde je uvedené i v nabídce na stánku.

Nejlepší odpověď
hanulka11

PIKAntni parek DO Rohliku :] používá se vyhradne v Budejicich

annas

Hanulko, děkuji. Hledala jsem, ale na vysvětlení nenarazila.