Georgo2010

Kupujete nejlevnější potraviny/suroviny nebo si raději připlácíte za „kvalitnější“ a „zdravější“?

Nejlepší odpověď
anonym

Ve všech směrech se držím „zlaté střední cesty“. Nepotřebuji utrácet za viditelný šmejd, ikdyby byl skoro zadarmo, ale také nepotřebuji nutně to nejdražší na trhu. Výstřelky zvané BIO produkty, to jsou vesměs pastičky na naivní kupující.
Švagrová léta chová slepice a prodávala vejce jako domácí. Teď jsou sice domácí stále, ale ještě navíc „eko“. Eko nebo bio, může mi někdo vysvětlit, jak výrazně se ty produkty budou lišit od běžně prodávaných, když pole jsou spadem zamořována úplně stejně, kyselé deště prší na eko a bio pole stejně jako na moji zahradu a na chuti opravdu vůbec nic nepoznám?
Považuji všechno kolem bio a eko produktů za velmi dobrý tržní tah, ale nejsem tak závislá na konzumaci populistických blábolů, abych tomu nutně musela podlehnout.
Mimochodem bio čočka vypadá vážně hůř než ta, co dostanu za poloviční cenu.
Pokud o něčem v obchodě přemýšlím, tak o tom, zda je to produkt vypěstovaný v ČR nebo dovozový. Domácím výrobkům a výpěstkům dávám přednost.

Další odpovědi
briketka10

nepřiplácím a ani nekupuji nejlevnější, kupuju to co mi přijde zdravé pro mě..

vůbec nejím chleba ani rohlíky místo toho jím žitné housky nebo knäckebroty a kupuju si drcené vločky, také si dávám do lahve od okurek čočku namočím ji na dva tři dny proplachuju a tak ji jím syrovou, někdy ji naklíčím dělám to i s hráškem, kysané zelí jím taky zasyrova..
v dnešní době musím dávat pozor co dávám do košíku tak nakupuju opatrně a ne zbytečně v akci koupím pouze kávu, cukr, maso, ovoce, okurky, někdy i olivový olej, ale raději mám sádlo, ono toho zboží co mě zajímá moc v akci nebývá a v Globusu se zboží většinou opakuje..

hanulka11

raději méně a chutnější /schválně nepíši zdravější/ ,protože co je dneska zdravější…ale všeho s mírou neuškodí

Amie

takovety radoby zdravejsi veci co jsou taky nezdrave je pro me zbytecne priplacet. jinak celkove radeji kupuji levnejsi a ve vetsim mnozstvi nez jednu vec extra drahou a „zdravou“. pokud vsak se jedna z vlastni zkusenosti o neco kvalitnejsiho klidne zaplatim vic.

Damiana

Dávám si spíš pozor na to, abych kupovala české potraviny. Jestliže jsou zahraniční, pak pouze ty, které jsou opravdu tradiční (parmazán, francouzské sýry, extra panenský olivový olej, sójová omáčka). Nekupuji polotovary, ani nijak ochucené nebo „vylepšené“ produkty. Když jogurt – tak hustý bílý Jihočeský, šunku dušenou, sádlo si vyškvařím sama, pesto si udělám z bazalky a kvalitního EVOoleje atd. S pečivem máme štěstí, máme nedaleko hodně dobrou soukromou pekárničku a tak si denně dopřáváme žitné večky a multicereální chlebík (s domácími škvarkami a pažitkou nebo fazolovou pomazánkou a čerstvou majoránkou nemá chybu!). Také nemám problém upéct chléb sama.
Nejlevnější potraviny – to jsou sójové buřty, česnekové salámy, škrobové jogurty … Nezájem.
A ty nejdražší? Tam se platí většinou pouze značka. A těch já nejsem otrok.
Už se těším na farmářské trhy. Domácí máslíčko zabalené v obyčejném pergamenu bez vignety je daleko větší bomba než některý předražený, obvykle dost pofidérní tuk.

terry

Nevím, jestli zdravější, některé asi ano, ale jistě chutnější.
Nejlevnější potraviny jsou samé náhražky a téměř bez chuti. Pak se musí hodně kořenit či jinak dochucovat, aby „jídlo“ aspoň nějak chutnalo.
Sice si někdy říkám, kruci, to je suma, zkusím koupit levnější, ale půlku vyhodím, neb to není k jídlu.