annas

Kupujete na Aukru?

PRAHA – Bezmála o půl milionu korun okradla zákazníky největšího českého aukčního serveru Aukro.cz neznámá podvodnice. Nakupujícím nabízela zboží, které však lidé po zaplacení neobdrželi. Server už podvodnici účet zablokoval. Případem se zabývá policie.

Stali jste se obětí podvodného obchodu? Já jsem také nedostala předem zaplacené zboží. Byl to ale malý „podvodníček“ ve srovnání se jmenovanou. Sice finanční náhradu od Aukra jsem dostala (bez poštovného), ale tahanice kolem byly nepříjemné.

Nejlepší odpověď
morče

Kupuji na aukru a musím zaklepat,ještě se mě nic podobného nestalo.Pokaždý když jsem si něco obědnala tak to pokaždé přišlo v pohodě
Doplňuji:
Takže kupování na aukru jsem spokojena.Věci mě pokaždé přišli

Další odpovědi
quentos

kupuju, Aukro i EBay si nemohu vynachválit. Musím to zaklepat, ještě se mi na nich nic podobného nestalo. EBay to má u platebního systému PayPal pojištěné – když se něco podobného stane, podvedený zákazník dostane náhradu. Aukro se tímto bohužel inspirovat nenechalo.
Doplňuji:
jak říká ReHu, směrodatné je celkové hodnocení prodávajícího v jeho profilu – je to jeho vizitka. Kdyby jí uživatelé po každém takovém podvodu napařili negativní hodnocení, dali by si ostatní už určitě pozor…

Miroslavst

Ano kupuji a jsem spokojený. Zároveň i prodávám a také jsem vyjma dvou případů spokojený.
Jde o to, že si člověk musí přečíst POZORNĚ předmět aukce a podmínky prodávajícího, jakož i hodnocení.

Jahoda

Párkrát jsem na Aukru nakoupila. Teď už ne. Po několika nákupech, které jsem tam „učinila“ jsem zjistila, že mi něco nesedí a musela jsem to vracet. Nějraději si nakupuji přímo v obchodě, kde si to vyzkouším, nebo se zaměřím na ověřené obchody, kde se v případě nutnosti zeptám na velikost zboží.

vagra

Na Aukru nakupuji pár let a řekl bych často,ale nic podobného se mi ještě nestalo.Zboží vždycky přišlo v deklarované kvalitě.Asi jsem měl štěstí.
Je opravdu dobré,podívat se na toho,kdo prodává a na reference o něm.
Platí to i pro internetové obchody.

gnr54

Občas taky něco koupím na AUKRU a zatim vše v pohodě.Vždy se ale podívám co je to za firmu i člověka a jeho profil.Opatrnosti není nikdy dost.Někdy je člověk opatrný,ale stejně naletí.Je to relativní.Jedno vím určitě,že je čím dál více podvodníku a proto musí být člověk stále ve střehu.

Martina S.

Já kupuji na Aukru pořád a hlavně oblečení. Hlavně se koukám na reference prodávajícího jak už tady bylo řečeno. U oblečení musí být napsány rozměry abych mohla přeměřit jinou věc co mám doma a pak to srovnat. Něco ani nemusím přeměřovat když vím že mám třeba troje džíny jedné značky doma a mají velikost 28 tak si koupím zase stejnou velikost. Každá značka má ale velikosti trochu jiné.

MacaM

Na Aukru se mi to ještě nestalo. Bohužel jsem se v dřívějších letech spálila, od té doby si dávám pozor, komu peníze posílám.
Sama též prodádám na různých serverech, všude se píše hodnocení, které je myslím za vše hovořící 🙂

macek

Ano nakupuji.Zatím se mi nic podobného nestalo i když nakupuji několik let.Vždycky si pořádně ověřím reference,to už napoví hodně.Jednou se mi stalo že jsem vydražila sošku netsuke(vyřezávané z boxvoodu)původem Japonsko nebo Čína.Kdo o tom něco ví,ví o čem mluvím.Stalo se že přišla poškozená.Prodejci jsem okamžitě poslala e-mail.Druhý den jsem měla doma novou sošku s omluvou.Já jsem tedy na Aukru spokojená

ReHu

Zkusila jsem to 1, moc spokojená jsem nebyla a po některých neg.referencích to již nezkouším.
Ale znám pár lidí, kteří kupují často. orientují se podle hodnocení prodávajícího.

lorja

Nakupujeme na Aukru a zatím proběhly všechny nákupy bezproblémově.