Kupujete-li nějakou balenou kapalinu, tekutinu, díváte se na výšku hladiny a vyberete tu s nejvyšší ?!

Odpovědi
pusinka50

Balené vody nekupuji, ale kupuji pravidelně acidofilní mléko a to opravdu koukám, abych vzala tu vyšší hladinu

Kelt

Nejde odpovědět jednoznačně. Někdy je lepší vzít tu, kde je nejvyšší výška hladiny – protože je tam vlastně nejvíc látky, jindy může více kapaliny znamenat, že se daná látka ředí a čím více je kapaliny, tím je roztok zředěnější. Navíc, obvykle jsou tyto nádoby plněny automaticky, takže by nádoby měly být naplněny přibližně stejně.
Proto je to třeba posuzovat podle situace.

Hamon

Ne.
Mám tu PET láhev Kofoly. Kofola 2L stojí, (ať se to dobře počítá, jinak stojí méně) 35 Kč. Uvažujme, že jde o přesný válec (není, u hrdla se zužuje). Na výšku měří láhev cca 35 cm.
I kdyby v lahvi bylo o výškový centimetr nápoje víc, byl by rozdíl jedné koruny. To mi za to nestojí. Jestliže mi stačí jedna láhev, koupím jednu. Jestliže potřebuji víc, koupím dvě.

Kotja

To mi připomíná tu reklamu, jak je dal do řady a pak jel skateboardem