relux

Kupní smlouva

Dcera si chce koupit nemovitost a nemá občanský průkaz, pouze pas, neboť má dvojí občanství (české a anglické). Může podepsat kupní smlouvu a jako doklad doložit pouze pas? Děkuji za odpověď(i).

Odpovědi
autacek

Ano, stačí pas, nicméně s takovým rozpočtem byste si mohli zaplatit profíka, aby Vám vše zjistil i potřebné obstaral. Fakt miluju když lidi zaplatí realitce majlant a pak hledají odpovědi na netu, případně chtějí uzavřít obchod za miliony a moudra hledají na netu, aby nemuseli pustit o korunu navíc právníkovi.

anonym

K doložení platnosti dat o identitě osoby uzavírající Kupní smlouvu lze použít občanský průkaz nebo náhradní doklad, podle nějž je možno data o osobě kupujícího ověřit. Vesměs jako náhradní doklad je myšlen pas, řidičský průkaz a doklady jim na roveň postavené.
Podíváte-li se do zákona o legalizaci dokumentů, tak se zaměřte na bod d, který se Vás v této věci týká:

Zákon 21/2006 Sb
§ 12

Ověřovací doložka obsahuje

  1. označení úřadu,
  2. pořadové číslo, pod kterým je legalizace zapsána v ověřovací knize,
  3. jméno, popřípadě jména, příjmení, datum a místo narození žadatele, popřípadě svědků, jde-li o legalizaci podle § 10 odst. 5,
  4. adresu místa trvalého pobytu nebo adresu místa pobytu na území České republiky anebo adresu bydliště mimo území České republiky žadatele, popřípadě svědků, jde-li o legalizaci podle § 10 odst. 5, je-li v předloženém dokladu uvedena; pokud předložený doklad tento údaj neobsahuje, zapíše se údaj na základě ústního prohlášení žadatele, popřípadě svědků, jde-li o legalizaci podle § 10 odst. 5,
  5. označení dokladu, na jehož základě byly údaje podle písmene c) a d) zjištěny,
  6. údaj o tom, že žadatel listinu před ověřující osobou vlastnoručně podepsal, nebo že podpis na listině uznal za vlastní,
  7. datum provedení legalizace,
  8. jméno, popřípadě jména, příjmení a podpis ověřující osoby, která legalizaci provedla.