fortin

Kulový blesk. Není náhodou nedostatkem prostoru?

Když třeba někde dočasně chybí prostor. Například při nerovnoměrném rozpínání vesmíru, nebo jiným vlivem. V tom případě by kulové blesky musely vznikat všude ve vesmíru.

http://www.da­rius.cz/ag_ni­kola/cl_blesk­.html

Nejlepší odpověď
beer

Měl jsem to velké štěstí, že jsem dokonce 2× tento blesk (naštěstí byl vždy mimo budovu) viděl. Prostoru měl dost a přesto např. stál několik vteřin coby velká, syčící, oranžová koule na špičce bleskosvodu, pomalu se zmenšoval a nakonec sjel s rachotem jako normální blesk dolů )) Více o kulových blescích:

http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=886

Kulový blesk však může vzniknout také nedostatkem bytů – film )))

Další odpovědi
mosoj

Kulový blesk někdy v šedesátých letech minulého století vnikl do kuchyně mojí tety
kde jaksi chvilku poletoval k úžasu přítomných lidí a pak opustil kuchyni v prostoru těsně pod oknem. V danou chvíli šla teta po zápraží venku před tím oknem a blesk prolétl těsně v její blízkosti.
Teta ztratila vědomí a padla na zem. Na sobě měla letní šaty které zůstaly jako když je nastřiháte ná proužky. Nějaký čas ji bolela pravá ruka ale přežila to bez následků.