novacka

kuli cemu ziskava slunce energii

Nejlepší odpověď
rynek878

Sluneční energie (sluneční záření, solární radiace) představuje v nějaké formě drtivou většinu energie, která se na Zemi nachází a využívá. Vzniká jadernými přeměnami v nitru Slunce. Vzhledem k tomu, že vyčerpání zásob vodíku na Slunci je očekáváno až v řádu miliard let, je tento zdroj energie označován jako obnovitelný.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slu­ne%C4%8Dn%C3%AD_e­nergie

Další odpovědi
mosoj

Ono ji nezískává, ono ji produkuje.
A kdo zapálil tu ternomukleární reakci a proč to ví jenom bůh !!
Doplňuji:
Získávat ji bude až se po vyhoření zhroutí v černou díru. Pak to sežere všechno !!

poa.li

Tuším, že tam probíhá jaderná fůze… opak štěpné reakce.

novacka

jj diky