Martin Tomča

Máte někdo zkušenosti s chováním závojnatky v kulatém akvárku?

Napadlo mě, že bych si k Vánocům na poslední chvíli koupil akvarijní rybku (závojnatku). Pokud s tím má někdo zkušenost, tak bych byl moc rád, kdyby napsal, jak o ni pečovat a čím ji krmit.

Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
odik

Závojnatka by měla mít minimálně 100 litrové akvárium, aby „netrpěla“. Tak velké kulaté akvárium se snad ani běžně nedělají.
Do malého kulatého akvária maximálně paví očka, ale raději kupte normální kvádrové (líp se tam umístí filtr atd.)

Zdroj: http://rybicky­.net/atlasryb/za­vojnatka_cinska

Další odpovědi
Klaproth

Na poslední chvíli si jen tak pro zábavu žádného živého tvora nekupuj. Bude v tvé péči trpět.

ReHu

Kulatá „akvária“ jsou vhodná max pro kytky.

Uvádí se pro 1 závojnatku 60– 100 l akvárium.

ReHu

A…závojnatka je hejnová ryba. Takže je dobré chovat aspoň 3 ks.