Avatar uživatele
jejjexk8

Kulatá záda, co s nimi?

Dobrý den, je mi 15 let a hrozně rychle jsem vyrostl na 192cm, ale už se mi růst úplně zastavil. Jenže mám problém, že mi začali lidi říkat, že se hrbím a i když jsem se viděl ve výloze, tak jsem zjistil, že mám opravdu kulatá záda. Začal jsem 2× týdně chodit do bazénu a posiluji zádové svalstvo – dokonce několikrát denně, dělám různé cviky, které jsem našel na internetu a fakt se snažím, myslíte, že to bude stačit nebo bude třeba navštívit ortopedii? Děkuji moc za Váš názor, díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, da ny před 3123 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Rozhodně si zajdi k lékaři.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Takhle těžko říct, návštěvou dobrého ortopeda ale určitě nic nezkazíš. Sportovat je dobrá věc. V tvém věku jsem trpěl stejnou vadou, pomohla mi posilovna, ale musíš vědět, jak na to, neboť špatnými, resp špatně prováděnými cviky, můžeš páteři klidně i víc uškodit než pomoci. Ale v tom by ti mohl poradit i ten ortoped, pravděpodobně ti předepíše rehabilitace a tam tě, chlapče, srovnaj do latě! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Dobře děláš ;)
Stav tvé páteře může posoudit jen odborník = ortoped díky RTG snímkům, zda a v jakém stadiu je případná kyfoza páteře hrudní..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví