jejjexk8

Kulatá záda, co s nimi?

Dobrý den, je mi 15 let a hrozně rychle jsem vyrostl na 192cm, ale už se mi růst úplně zastavil. Jenže mám problém, že mi začali lidi říkat, že se hrbím a i když jsem se viděl ve výloze, tak jsem zjistil, že mám opravdu kulatá záda. Začal jsem 2× týdně chodit do bazénu a posiluji zádové svalstvo – dokonce několikrát denně, dělám různé cviky, které jsem našel na internetu a fakt se snažím, myslíte, že to bude stačit nebo bude třeba navštívit ortopedii? Děkuji moc za Váš názor, díky.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Rozhodně si zajdi k lékaři.

Další odpovědi
Alesh

Takhle těžko říct, návštěvou dobrého ortopeda ale určitě nic nezkazíš. Sportovat je dobrá věc. V tvém věku jsem trpěl stejnou vadou, pomohla mi posilovna, ale musíš vědět, jak na to, neboť špatnými, resp špatně prováděnými cviky, můžeš páteři klidně i víc uškodit než pomoci. Ale v tom by ti mohl poradit i ten ortoped, pravděpodobně ti předepíše rehabilitace a tam tě, chlapče, srovnaj do latě! 🙂

da ny

Dobře děláš ;)
Stav tvé páteře může posoudit jen odborník = ortoped díky RTG snímkům, zda a v jakém stadiu je případná kyfoza páteře hrudní..