Lord88

kujte se X neevakuujte se co je spravne ? pripadne dalsi priklady…dik

Cestina jazyk

Nejlepší odpověď
Pájo

Vakuum (z lat. vacuus, prázdný)

  • znamená prázdný prostor, v němž je tlak plynu podstatně nižší než při normálním atmosférickém tlaku…z toho vychází…

Evakuace (lat. vyklizení, vyprázdnění)

  • souhrn organizačních a technických opatření zabezpečujících přemístění osob, zvířat a věcných prostředků v daném pořadí priority z míst ohrožených mimořádnou událostí do míst, ve kterých je zajištěno pro osoby náhradní ubytování a stravování, pro zvířata ustájení a pro věcné prostředky uskladnění. Wiki.

Správněji a více česky (podle mého názoru) než „neevakuujte se“…by bylo např. „neuposlechněte výzvu/výzvy k evakuaci“
ap.