Stařík2

Kudy a kam ,,utíká" průměrný důchod?

Do důchodu jsem šel před 8 roky a měl jsem tzv. průměrný důchod. Letos jsem se již vzdálil oficelnímu průměrnému důchodu o 400. Tedy o tolik mám méně. Může mi to někdo vysvětlit?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to snadné. Přibylo důchodců s vyššími důchody. Nic si z toho nedělej, lze předpokládat že i v budoucnu se bude tento rozdíl zvětšovat.. Pokud ti takové vysvětlení nestačí, musíš se s důvěrou obrátit na Správu sociálního zabezpečení.

Další odpovědi
Klaproth

Někdo jiný má o 400 víc, v průměru máte tedy oba stejně. To není žádná záhada, to je matematika.