annas

Kterým žánrem se proslavila jedna z nejslavnějších světových spisovatelek?

Zemřela 12. ledna xxxx. Během druhé světové války pracovala jako dobrovolnice ve výdejně léků.

V roce 1956 byla jmenována C.B.E. (Komandér britského imperia) a roku 1971 jí královna Alžběta II. udělila titul „Dáma britského impéria“.

Která spisovatelština díla či jejich postavy patří k vašim nejoblíbenějším?

Nejlepší odpověď
vagra

Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, rozená Millerová,
známá jako Agatha Christie
byla anglická spisovatelka, autorka kriminálních a detektivních příběhů.
Četl jsem její knihu"Vražda v Orient-expresu "

Zdroj: V.E.- upraveno

Další odpovědi
hanulka11

zaměřovala se na detektivky

líbilo se mi 10 malých černoušků jak kniha tak zfilmování