annas

Kterým spojením byste nahradili neologismus „Bejt zakačkovanej?“ Setkali jste se s ním?

Úsloví se dá dokonce "stupňovat: zakačkovaní, pořádně zakačkovaní, nebo dokonce nehorázně zakačkovaní.

Čím neotřelejší, tím působivější? Působí na vás spojení kladně, nebo záporně?

Dnes jsem slyšela poprvé.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
johana 56

„Bejt zakačkovanej“ – nebýt bez peněz,jsem slyšela.Mimo jiné, také přeneseně, „být v soli“ (solventní).
Ke stupňování : zakačkovat ,vydělat,získat – finančně zajistit standardní úroveň,pořádně zakačkovat – nadstandard,ne­horázně zakačkovat – přepych,luxus.
V češtině se prostě začínají objevovat nové,neznámé výrazy..

Další odpovědi
dědapetr

Neslyšel jsem,ale podobné jako v balíku, ve vatě,za vodou.

Drap

Neslyšel jsem. Nedokáži dost dobře určit, zda kladně nebo záporně, moc se mi ale nelíbí. Je ale spousta podobných výrazů.

Agneta

Slyšela jsem v tomto smyslu úsloví „má vychechtáno“ :DDDDDD
„Bejt zakačkovanej“ mi nezní nijak špatně…

Pepa25

Nesetkal a zní mi to hodně divně – po pravdě řečeno jako překlep v jednom písmenu z „bejt zaháčkovanej“ … Použil bych v balíku nebo za vodou …

anonym

Nikdy jsem se s tím nesetkal.