Avatar uživatele
Zlatý

Kterým směrem se vydat do země krále Miroslava?

Tato Půlniční země mi odpírá vše co mnohým z nás. Tak takovou svobodu jsem si neoředstavoval. Raději žít pod bičem komunismu. Dnes zákaz kouření v hospodách, zítra zákaz pouštění plynů z ...

Pumíku, Madagaskar, země zaslíbená! Díky za tip! :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jestli to chápu správně, tak Ti vadí, že bude zákaz kouření v restauračních zařízeních. To ale přece neznamená, že je to výmysl "západních" zemí. Škodlivost kouření je prokázána a pokud chce někdo kouřit, ať si kouří třeba doma. Myslím, že většina lidí už dnes chápe, jak je kouření škodlivé a to i pro "pasivní" kuřáky, kteří nekouří, ale musejí to dýchat. Myslím si ale, že v hospodách, které nejsou restaurační zařízení, se bude moci kouřit dál.


Avatar uživatele

Místa natáčení:
Tržiště v úvodu - Piaristické náměstí v Českých Budějovicích
Obracení sena - louky u Třeboně
Jedna ze scének z útěku byla natáčena u varhan poblíž Kamenického Šenova.
Tam by to někde mohlo být
Když chceš žít pod bičem komunismu,kterej neexistuje,ale má k němu blízko Čína,Kuba a jiné destinace s podobným režimem,tak se tam odstěhuj.
Bude ti tam líp a nebudeš si stěžovat.
Komunisty ovládané státy vždy propadaly politické despocii, ekonomické stagnaci a kulturnímu zaostávání. Pro prosazení své moci komunistické strany používají teroristické metody a podle nejvyšších odhadů se celosvětový počet jejich obětí může blížit až ke 100 milionům mrtvých.
Komunismus (z latinského communis = „společný“) (Znak:☭) je především politická ideologie, hlásající a požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Jeho zastánci jsou komunisté, zpravidla sdružení do politické organizace – strany, často pojmenované jako komunistická.
2.Poč by nezakázal kouřit v hospodách,vždyt je to v prospěch všech a hlavně nekuřáků.Proč by měl kuřák škodit nekuřákovi,já s tím souhlasím i když sám kouřím,avšak do hospod nehodím.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

da ny

To je ta česká nátura: "Jsme vždy papežštější než papež"!
Zdraví občanů ČR mnohem více škodí složení jejich jídelníčk, nedostatek pohybu a kvalita potravin ;)
Zákaz kouření vidím jako omezování osobní svobody provozovatele restauračního zařízení i návštěvníků.
V restauraci nebo kavárně, kde se kouří nikdo nenutí a nenutil nekuřáka pobývat!!!
Nekuřáckých kaváren, restaurací je dostatek.
"Šikovný" majitel takových zařízení může vyhovět oběma skupinám. Funguje to skvěle. Restaurací, v kterých jsou "bezpečně" odděleny obě skupiny i u nás přibylo (každá skupina má své patro, polovinu budovy/prostor, oddělení prosklenou stěnou atp. Též s odděleným sociálním zařízením.
V západní cizině zcela běžná věc. V Rakousku normální....
Výhoda je to pouze pro obsluhující personál.
Je to zbytečný humbuk a "zaměstnávání" pozornosti lidí od jiných problémů (?!)
Při pěkném počasí by to mohly vyřešit i předzahrádky.
Malé hospůdky se svými štamgasty najdou možná jiné řešení - soukromé kluby apod. ;)
Je to hon na čarodějnice :-D

K tomu ostatnímu. Lidé potřebují řád a pevná pravidla, ne bič .
Funkční je jen metoda cukr a bič :D
Možná nám ho konečně někdo do voleb i nabídne v tom našem "porevolučním klondajku"... :-)))))

Avatar uživatele

anonym

Pro Jugar
Tvůj úryvek...Komunisty ovládané státy vždy propadaly politické despocii, ekonomické stagnaci a kulturnímu zaostávání...Je zajímavé, že všichni modří ptáci vyskakují, že seriály a filmy z let socialismu jsou poplatné době a přesto je všechny televize donekonečna opakují (jak se tenkrát Železný na Nově dušoval, že "MAJORA ZEMANA" NIKDY!!!!, že je to komunistický seriál a v této době ho protočily už všechny televize). Pročpak neopakují hry Havla, když byl přece zakázaný a jeho hry také (je natočená Audience a Zahradní slavnost). Nebude to tím, že na jeho hry se NEDÁ koukat a jelikož televize koukají na sledovanost a na tyto hry by nikdo nekoukal (a tudíž by nebyl ani příjem z reklam), tak se všechny televize BOJÍ zařadit tyto bláboly do svých programů?
Takže kde je kulturní zaostávání?
A na druhou stranu, v každém socialistickém státě byl jiný socialismus a na to nějak všichni zapomínají. V Německu měli plnější krámy,ale déle se čekalo na auto oproti u nás.V Polsku byli soukromí zemědělci, byla tam Solidarita, horší socialialismus než u nás byl v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku a lepší socialismus byl v Jugoslávii, protože se Tito trhnul od SSSR ( a to mu Stalin nemohl zapomenout).
Takže neposīlej nikoho někam kde je socialismus horší než u nás.

Avatar uživatele

anonym

Pro Lahny ,já nejsem taky žádnej modrej pták,jen ten miulej režim jsem proklatě nenáviděl,na Novu taky nekoukám,tak že Zemana jsem viděl hodně dávno,ale za totáče.
Já jsem neposílal nikoho za socialismem,ale za lepšími časy a nikdy jinak!Barbakan si pořád stěžuje na současný režim a minulý režim chválí,jinak to nejde z mé starny než mu doporučt zemi,kde by mu asi bylo lépe a cítil se opravdu skvěle.Kapka to píše podobně.

Avatar uživatele
Zlatý

kapka

Barbakan si ale opravdu muze svobodne vybrat, kde chce zit. Ze socialismu se nemohl beztrestne sebrat a odejit do kapitalisticke zeme. Ted do socialismu jit muze. Tak o co jde?

Avatar uživatele

anonym

Výborně,

Avatar uživatele

anonym

Kdo chtěl mohl odejít, ale musel zaplatit za vzdělání.Moje kamarádka se LEGÁLNĚ v r.1973 odstěhovala do Švédska, ale musela zaplatit 100tisíc za to, že tady studovala.Strýc ve svých 45 ti letech se v r.1986 legálně odstěhoval do západního Německa,ale nevím kolik musel zaplatit.Říkal, že by za to měl dvě auta.

Avatar uživatele
Zlatý

kapka

Však jsem napsala "beztrestně".
Ale jinak je to zajimava informace. 100 tisic byla v té době obrovská částka. Moc lidí si asi nemohlo dovolit se takto "vykoupit", že?

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Jestli si dobře vzpomínám,
bylo to 10.000 Kč u lidí s SŠ
a 25.000 u lidí v VŠ.

"Výkupné" platili ti, kdo se sem po emigraci chtěli nebo potřebovali z nějakého důvodu vracet ► říkalo se tomu "vyrovnání se státem".

Emigrace byla trestná. Ten, kdo se dodatečně se státem vyrovnal, nebyl za nelegální opuštění státu stíhán (mohl sem pravidelně jezdit bez hrozby postihu).

Avatar uživatele
Zlatý

kapka

Dík za info :)

Avatar uživatele
Zlatý

kapka

A ještě se zeptám, mohli se pak tedy libovolně vracet do Československa a stýkat se s rodinami? Mohla rodina navštěvovat je ve Švédsku?

Avatar uživatele

anonym

pro kapka
Rodiče tam sice nesměli,ale kamarádka s rodinou (dětmi i manželem} jezdili každý rok sem ( jednou na Vánoci, jindy v létě).Byl jsem u hasičů a králíkářů a občas jsme nimi dělali besedy s diapozitivy...je zajímavé, že nás za to nikdy nikdo neperzekouval.Strýc s tetou sem také jezdili,ale za nimi nikdo nemohl.

Avatar uživatele
Zlatý

kapka

Dík za info. Pořád je to omezování svobody, když za nimi nikdo nemohl. Ale tak někomu to výměnou za jistotu práce apod. asi nevadilo. A skousli i další podivnosti socialismu. Něco za něco. :)

Avatar uživatele

anonym

Můj strýček žije ve Švédsku od roku 1968 a nikdy si nestěžoval.nemusel platit vůbec nic,jen se dobře uměl přizpůsobit a je za vodou.

 

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 436
Zlatý annas 364
Zlatý led 235
Zlatý hanulka11 223
Zlatý gecco 182
Zlatý quentos 173
Zlatý marci1 161
Zlatý Lamalam 152
Zlatý Kepler 125
Zlatý mosoj 125

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.