lojzek

Kterým směrem se mám dát, když stojím na jižním pólu a chci jít na jih?

Z jižního pólu to už „směrem na jih“ přece nejde

Odpovědi
annas

V anglickém zdroji je několik podobných otázek. Např

"Jak zjistím, kterým směrem je sever na severním pólu nebo jih na jižním pólu?

Nemůžeš, protože tam není. Když jste přesně na severním pólu, všechno je na jihu. Když jste na jižním pólu, všechno je na severu. Udělejte krok z obou polí, samozřejmě v jakémkoli směru, a nyní máte opět čtyři směry.

Všechny oblasti (s výjimkou nahoru nebo dolů) jsou na jih, když se dotýkají severního pólu. A podobně, když na jižním pólu jsou všechny směry na sever. Na pólech není východ ani západ.

Na jižním pólu není žádný směr na jih a na severním pólu není žádný směr na sever .

https://www.qu­ora.com/How-can-I-tell-which-direction-is-North-at-the-North-Pole-or-South-at-the-South-Pole

Drap

..