Kterym mestem u nas prochazi polednik?

Nejlepší odpověď
annas

Věděla jsem o Jindřichově Hradci. Ale pro jistotu jsem se dívala a zjistila, že 15. poledník prochází ještě městy Trhový Štěpánov a Pacov.

Odkaz je uveden na Google, protože bych musela odkazů vkládat několik.

http://www.go­ogle.cz/search?q=I­LIINESChram+bo­ha+slunce-je+u+nas+a+kd­e%3F&sourceid=i­e7&rls=com.mi­crosoft:en-US&ie=utf8&oe=ut­f8&rlz=1I7GGLL_en#hl=cs&­rls=com.micro­soft:en-US&rlz=1I7GGL­L_en&&sa=X&ei=0C80TcO­oEsuOswbHwMiaC­g&sqi=2&ved=0CBYQ­BSgA&q=Kter%C3%BDmi+m%C4­%9Bsty+proch%C3%A1z%C3%A­D+u+n%C3%A1s+po­ledn%C3%ADky&spe­ll=1&fp=19ea9b1218db98c9

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?q=I­LIINESChram+bo­ha+slunce-je+u+nas+a+kd­e%3F&sourceid=i­e7&rls=com.m

Další odpovědi
hanulka11

Patnáctý poledník v Jindřichově Hradci na základě několika provedených měření skutečně neprochází Proboštským kostelem Nanebevzetí Panny Marie, kde je v dlažbě na zemi vyznačen. Podle údajů z jedenácti družic prochází 15. poledník cca 4 metry pod Nežáreckou branou, což je několik desítek metrů vzdálené místo od proboštského kostela. Navíc poledník vyznačený dlažbou sleduje i jiný směr, než je nutný směr ze severu na jih," vysvětluje Jana Jirků, vedoucí jindřichohradecké hvězdárny
Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/jin­drichuv-hradec-jedno-z-nasich-nej-mest-ukryva-spleteny-15-polednik-1ij-/igcechy.asp?c=A100820_­161830_igcechy_tom

Také Pacovem prochází 15.poledník

Děda Louda

Divná otázka. Poledník přeci prochází každičkým místem na Zemi, tudíž i každým městem, vesničkou, osadou…