Máca606

Kterých sloučenin je víc-organických či anorganických? Proč? – Poradíte mi prosím

Nejlepší odpověď
Kepler

Určitě organických. Vazebné možnosti uhlíkatých sloučenin jsou tak obrovské, že daly vzniknout nejrozsáhlejšímu oboru chemie, ba i vzniku života a tebe samotného.

Další odpovědi
Kelt

Tak když to budeš brát tak, že organické látky jsou sloučeniny uhlíku a že anorganické látky jsou sloučeniny ostatních prvků, tak vychází, že všechno, kromě diamantu a grafitu jsou anorganické sloučeniny. Ale to bys ty nemohl tvrdit, protože nemáš velké zkušenosti z chemie, když děláš základní školu. Takže tam k uspokojení učitele napiš , že více je organických sloučenin.