zjentek

Který zvíře má v poměru ke zbytku těla největší varlata na světě?

Kategorie HMYZ.

Nejlepší odpověď
annas

"Běžná luční kobylka má největší varlata na světě, zjistili vědci

Šokující objev učinili britští vědci zkoumající luční kobylky. Zjistili, že druh s latinským názvem Platycleis affinis, má v poměru ke zbytku těla největší varlata na světě. Pokud by se srovnatelný poměr přepočítal na člověka, byly by výsledkem semenné váčky vážící zhruba deset kilogramů, uvedli vědci ve studii, kterou zveřejnil časopis Biology Letters.

Varlata zkoumaného druhu kobylky tvoří 13,8 procenta jeho těla, zjistili vědci. „Nemohli jsme velikosti těch orgánů uvěřit. Vypadalo to, jako by zaplňovala celé břicho,“ řekl ekolog Karim Vahed z britské University of Derby. Při srovnání porazila 21 dalších druhů kobylek a koníků."

atd.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/relax/ve­da/bezna-lucni-kobylka-ma-nejvetsi-varlata-na-svete-zjistili-vedci.A101110_151­218_ln_veda_glu

Další odpovědi
aliendrone

Já ti FAKTICKY nevím, ale napadá mne jedna indicie, totiž…

ZVÍŘE, které má OHROMNÝ DALEKOHLED by mohlo splňovat kritéria tvého dotazu, ne? Kdo/co by to tak asi mohlo být? ;) :D :D

zjentek

@aliendron: jenže obrovský dalekohled měl třeba Kepler… tohle fakt nevím, nechám se podat.

Kepler

Já už dávno obrovský dalekohled nemám, jenom triedr. Ten co jsem si jako gymplář postavil, jsem už dávno prodal Byl dlouhý 1 m a přibližoval 40×. Alien má neopodstatněnou představu, že mám pořád takový vercajk a tudíž odpovídající koule. Čo bolo, bolo, terazky som dochodcom!

zjentek

Tohle nemá cenu, nebuďte čuňata. Neměřte si s alienem koule, je to O NIČEM a ničemu to nepomáhá. Je DOBRÉ se zaměřit zpět na ty mozky… tak co by to tak asi mohlo být za zvíře? Protože já jsem odpověď a-drona jednoduše nepochopil..

aliendrone

Něco mi uniklo? Usuzuji z toho „měl“! Mám se (coby kulturní aliendrone) připravit usilovně skrývat jásot a zopakovat si, kterak se předstírá zármutek? ;) :D :D ;)

A vlastně proč, myslím že v tom jásotu zástupů maminek stracujících se o budoucnost svých ratolestí a nevýslovném žalu jejich „ochotně a povětšinou horizontálně spolupracujících“ sotva zletilých dcerušek si aliendrona nikdo nevšimne. TAK to má být! :)

zjentek

Tak co to tak tedy nejspíš mojlo být? Prozradíš?

Ten aliendron… není po popřehazovaný slovo adrenalin? (;