Rokio

Který způsob nesmrtelnosti bude vynalezen pravděpodobně jako první a za jak dlouhou dobu?

poznámka: Zajímá mě váš subjektivní názor. Vím, že to nemůžete přesně vědět.

zde uvádím několik teoretických možností, jak dosáhnout nesmrtelnosti, které jsou alespoň trochu reálné:

  • nahrání lidské mysli do umělého těla – robota
  • nahrání lidské mysli do naklonovaného těla
  • telomeráza
  • zmrazení lidského těla a čekání na vynalezení nesmrtelnosti
  • nekonečně opakovaná náhrada částí lidského těla

Jedná se jen o můj osobní názor, že tyto metody jsou v budoucnu reálné. Můžete napsat i vlastní.

Nejlepší odpověď
mosoj

Lidská blbost je již dávno nesmrtelná.

Další odpovědi
Roman71

Celý problém tkví v tom, že dodnes nikdo z vědců pořádně neví (kromě „Konstruktéra“) jak celé zařízení (tělo) vlastně funguje a co zkracuje jeho život. Příčina totiž nemá hmotnou, ale duchovní podstatu. Tu však vědecky rozlousknout nelze i kdyby se vědci namáhali kdovíjak dlouho a intenzivně.

Že vědci někdy v budoucnu vynaleznou „elixír nesmrtelnosti“ je stejně pravděpodobné jako to, že lidé konečně pochopí, že tudy cesta nevede.
Je čas se vrátit na začátek lidské existence a přemýšlet nad tím CO a PROČ se tehdy stalo. Odpověď na otázku možné nekonečnosti lidského života totiž najdeš v minulosti. Žít věčně sice možné je, ale ne lidskou mocí a v současných podmínkách.

Drap

Mrazení se již provádí. Jak z toho ven ještě nikdo neví. Je to stejně nereálné jako všechny další uvedené způsoby.

ivzez

Nesmrtelnost nikdo vynalézt nemůže.
Maximálně se může podařit prodloužit život,
ale ne navěky.

Admin2

Nesmrtelnost se zde řeší poněkolikáté.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nesmrtel­nost