annas

Který známý světový spisovatel vydal dne 1. 12. 1835 svou první knihu pohádek?

Autor ve svých pohádkách oživuje neživé věci, nechává promluvit zvířata i domy. Zná svět dítěte …

Znáte některé jeho pohádky?

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano, iceT, má podle mého pravdu, jen jsem nikde nedohledala info o prvním vyd¨ání,,,Cínový vojáček
Císařovy nové šaty
Čarovná truhlice
Křesadlo
Křišťálové vidiny
Kubík a Kuba
Malá mořská víla
Malenka
Ošklivé kačátko
Pasáček vepřů
Princezna na hrášku / O princezně na hrášku
Sněhová královna (recenze)
Sněženka
Stín
Velký mořský had

Zdroj: http://ld.joha­nesville.net/an­dersen/dilo

Další odpovědi
iceT

Mohl by to byt H.Ch.Andersen,na­pr.Mala morska víla,Statecny cínovy vojacek…me osobne jeho pohadky prijdou velmi zvlastni.

Mili @

Mi jeho pohádky přijdou taky zvláštní, ale mají v sobě něco kouzelného.....

vagra

Možná,že právě zakončením,se pohádky H.Ch.Andersena odlišují od takřka všech pohádek.
Jeho pohádky obvykle nekončí tak jak se od pohádek očekává-šťastným koncem.
Jeho pohádky končí většinou nedobře a to je/podle mého soudu/ ta jejich zvláštnost.

Terryle

Taky jsem si na něj vzpomněla. Moc zvláštní pohádky… takový nepohádkový. To bude vlastně asi důvod, proč jsem ho vždycky měla ráda… happyendy jsem nenáviděla už od dětství.
Nevím proč, ale šíleně mě oslovila Holčička se sirkami. Malinkej, tragickej, ale přitom jaksi nádhernej příběh…