Verunka89

Který živočich má nejstudenější krev, a která nejteplejší ?

Odpovědi
anonym

Nejvyšší tělesnou teplotu má – pravděpodobně, berneška tmavá (pták, 42,7°C) a nejnižší ledovka antarktická (až cca –2°C, „až“ proto, že jde o rybu a tedy exotermního živočicha).
Doplňuji:
Dochy

  • exotermní živočich = živočich, jehož teplota je závislá na teplotě okolí (ale netrvám na použití tohoto „termitu“ – používá se i studenokrevný živočich, například)
  • ´uvážil´ jsem jen obratlovce, protože tazatelka zmínila teplotu krve
  • ta ryba přežívá mráz – vytváří si ´nemrznoucí´ směs

😉

Dochy

mowla: Myslím, že „exotermní“ není správný termit. Dále se domnívám (nejsem odborník) že mezi živočichy se řadí i hmyz a přinejmenším některé druhy přežijí i mráz.

Správné termíny budou teplokrevný/en­dotermní a studenokrevný/ek­totermní, zla zdá se, že odborníci zaběhnuté české výrazy v oblibě nemají.

Tipnul bych, že tazatelku zajímají teplokrevní živočichové…

anonym

Pokud šlo tazatelce pouze o teplokrevné živočichy, má ´smolíka´ – měla se tak zeptat.
😉
Ale nyní může dotaz doplnit, uvidíme.

Verunka89

Myslím si, že mám takovou odpověď jakou jsem potřebovala :) tu rybu jsem si tak nějak myslela, ale nevěděla jsem to určitě

anonym

Tak hlavně, že jsme (se) pochopili…
😉