Avatar uživatele
Lurius

Který ze zdravých octů má chuťově nejblíže k lihovému?

Začal jsem si pravidelně dělat saláty a chtěl bych ochutnat nějakou zdravější alternativu k lihovému octu, jaký mi doporučíte?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2227 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já používám lihový ocet na nakládání okurek, čištění kuchyně, na vaření jablečný, na saláty japonský ocet UME, který je vyrobený přírodní fermentací, je červený, protože je vyrobený z japonské švestky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Lihový (kvasný) ocet:
Výroba probíhá kvašením ředěného etanolu. Ve vodném roztoku je kvasný ocet při velmi nízkých koncentracích vůní i chutí velmi podobný roztoku kyseliny citronové, díky čemu jej lze s úspěchem použít v kuchyni do nápojů, nebo jako prostředek proti zápachům.
V podstatě každý ocet je vyráběn z ethanolu (lihu) různého původu: jablečný, vinný, balsamico aj. Během oxidace bakterie rodu Acetobacter oxidují za přítomnosti kyslíku ethanol na kyselinu octovou. Na saláty se dají použít všechny, samozřejmě jsou velké rozdíly v kvalitě a chuti. Balsamico je králem mezi octy.
(volně podle tetky Wiki)

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Můžeš použít třeba rýžový, nebo datlový. Všechny octy se podstatě vyrábějí stejně. Náš ocet je nezdravý pouze neředěný, může poleptat sliznice. Neznám však nikoho, kdo by pil samotný ocet.Jinak netuším, co by na octu mohlo být škodlivého. Do salátů a pokrmů se vždy ředí a zdraví neškodí.Ba naopak, naše běžné octy, nejčastěji vinný, jablečný považuji za kvalitní. Vím, že známí z Německa si u nás kupují pravidelně náš ocet. Tvrdí, že z octů běžně prodávaných v Německu se dá velmi obtížně sterilizovat zelenina, okurky a podobně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek