vas999

Který z těchto výroků o bohu (či bozích) a světových válkách se vám zdá nejpravdivější?

Nejlepší odpověď
ivzez

Bůh kvůli těmto válkám zemřel.

V anketě chybí „jiná odpověď“.

Všechny uvedené výroky mi přijdou nesmyslné,
nesouhlasím ani s jedním.
(Vybrala jsem tu nejhorší možnost.)

Další odpovědi
Kepler

Bohovi to prostě ujelo (jako při potopě nebo ve zje)

Jiná odpověď: bůh je neomylný, takže mu nic nemohlo ujet, na lidi se nevykašlal, protože kašlat neumí a umřít taky nemohl, protože je nesmrtelný.

klumprt

Bůh se na lidi prostě vykašlal (ať už teď dělá cokoli).

Bůh neexistuje, což má stejný efekt, jako když je lhostejný, tudíž jsem dal takto nejbližší možnost.

My ateisti máme tu výhodu, že otázku, jak tohle mohl bůh dopustit, si vůbec nekladem. Hledáme příčiny v historii, sociologii, psychologii, ekonomii aj. Je to jednak zajímavé a jednak poučné, zabývat se chmurnými dějinami 20. století. Ovšem obávám se, že lidé jsou nepoučitelní, a jakmile to „vyšumí“, vymyslí nový způsob a záminku, kterak se začít znovu v nebývalém měřítku masově vyvyražďovat. Jediné, co se s proti tomu dá dělat je studovat ty události, co možná objektivně a uchovávat a šířit to varování, které z nich plyne.
Dumáním nad nevyzpytatelností a mystériem božského úradku nenapravíme a nezachráníme vůbec nic.

annas

Bůh se na lidi prostě vykašlal (ať už teď dělá cokoli).

V anketě chybí Jiná možnost.

Sice jsem vybrala, ale nelíbí se mně formulace. Ale pokud vycházím z toho, že Bůh stvořil svět a do dění dále nezasahuje , jde o tzv. směr DEISMUS. . Takže tato možnost je správná.

Několikrát jsem zde zmiňovala, že druhý filozofický či náboženský směr TEISMUS vychází z toho, že Bůh stvořil svět a stále se o něj stará.

Samozřejmě další směry – ateismus, panteismus, případně agnosticismus.

led

Bůh kvůli těmto válkám zemřel.

Ako môže Boh zomrieť, keď je nsemrteľný? Všetko čo sa dialo, deje a bude diať je Božím zámerom. Tak sa káže vo svätých knihách, tak kážu proroci…
Ani jedno z vami uvedených tvrdení samo o sebe, bez kontextu, nemožno považovať za pravdivé, ale ani za nepravdivé. Je to len myšlienka ľudí.

Upozornenie:
Nesprávne formulovaná anketa.
Pri vkladaní ankety dávajte aj možnosť ostatným vyjadriť svoj názor zaradením bodu „jiná možnost“
Vzhľadom na chýbajúcu možnosť inej odpovede, označujem najčastejšie tvrdenie v dejinách človeka od čias stvorenia božstviev „Bůh kvůli těmto válkám zemřel“ Ale bez jej zaradenia do hodnotenia nesprávne položenej ankety!

anonym

Bůh se na lidi prostě vykašlal (ať už teď dělá cokoli).

většina věřících dnes ráda shodne na tom že Bůh je cosi velkého převelikého nad námi. Například s pokrokem v oblasti kvantové fyziky je pro moderního křesťana Bůh právě to co kvantová fyzika ještě neumí vysvětlit, a v oblasti astronomie je zase pro křesťana bůh ekvivalentem něčeho astronomicky obrovského, například ekvivalentní pojmu MULTIVERSE či „kosmická pavučina“ Zřejmě tedy něco čeho jsme jen nepatrnou součástí, asi jako nepatrná buňka v těle… pak je ale zřejmé, že takový abstraktní Bůh je nám pokud jde o vnímání dokonale vzdálený a je mu naprosto šumák co se na naší úrovni existence děle, stejně jako vám je jedno jak se daří jedné konkrétní buňce v nehtu vašeho malíčku …