ZangetsuTS

Který z těchto programovacích jazyků je nejlepší na začátek a který je nejužitečnější ?

Ruby viděl jsem to někde na internetu a přišlo mi to docela jednoduché
C
Delphi
Python četl jsem někde že je prý nejlehčí ale opravdu nevím jestli je to pravda

Odpovědi
Itter

Nejlehčí je asi Pascal – používá se k výuce na hromadě škol, ale jeho využitelnost není moc valná. Je dobrej na pochopení principu programování.

Jinak nejužitečnější bude Java (běží na všech operačních systémech s nainstalovaným java runtime environment) nebo takřka cokoli založeného na .NET (třeba C#, ale takový program poběží jen na Windows) obojí má pro a proti – viz. odkaz.

Jinak moje historie: Pascal → serverový jazyk PHP → C → VBA, Java (a odvozeniny jako Javascript a Android)

Doplňuji:
Jinak na začátek je fajn český web Programujte.com

Zdroj: http://www.zi­ve.cz/poradna/net-vs-java/sc-20-cq-462091/default­.aspx?consultan­swers=1

Michal Kole

C

Pythom z něj vychází

Delphi vychází z Pascalu

dennis15

Podle mě je nejlepší začínat se C#, stačí si koupit nějaké ty knihy a číst a číst…
Ale to, že programy v C# běží jen na Windows není pravda (nic proti Itter), na jiných operačních systémech si stačí nainstalovat Mono Runtime a běží ti to (C# běží, jako spousta jiných Microsoft-program. jazyků, na .NET Frameworku o Mirosoftu, Mono je .NET pro ostatní OS, dokonce i Android)

Moje historie: HTML → CSS → JavaScript → PHP → Java → C#
Doplňuji:
od Microsoftu – ne „o Microsoftu“ :)