Kelt

Lepší je ten druhý, ale šikovný chlapík s fantazií dokáže i se slabším přístrojem zázraky, kdežto průměrný fotograf nevyužije dokonalý přístroj ani na 10 %.

Arne1

Cena hovoří za vše… Ale pokud budeš fotit jen krajinky, tak rozdíl nepoznáš.

Fyzik

Jediný co si pamatuju z dob kdy jsem fotil, tak pocit z diskuzí, že Tamron jsou víc shit a Nikkor jsou kvalitnější, ale vím že to je hlod jak poď na mě z boku. Těžko říct co si z toho odnýst.

Jestli nevíš, jak se rozhodnout, tak to samo o sobě znamená, že spíš ten levnější, tahle metoda se mi osvědčila leckde. Budu to potřebovat, až to budu vědět. (Na první běhání stačí tenisky ze sekáče, a až pochopím, že zrovna já potřebuju odpružení vzduchem a drahý tkaničky, tak právě do toho zainvestuju.)

Klaproth

Definuj, co to je podle tebe „lepší“ objektiv. Pochybuji o tom, že někdo z místních fotografů ty dva vedle sebe objektivně porovnal. Všechna zdejší hodnocení budou tedy pouze dojmy. V této cenové kategorii to vyjde ± na stejno, kup si ten, který se ti víc líbí a běž konečně fotit!!!