dust8

Který z českých a československých presidentů měl nejyšší IQ a který nejnižší?

Zeman se taky „teoreticky“ počítá. Je to na Vás!

Odpovědi
Kelt

Masaryk byl profesor, Beneš byl JUDr, Husák také. Havel psal dramata, Klaus i Zeman mají titul Ing mimo jiné. Svoboda byl armádní generál, tak taky musel více než základní školu. No a Hácha byl ústavní soudce, ten měl taky podobný titul jako Beneš a možná ještě více. Ostatní prezidenti po roce 1948 neměli třeba vysokou školu, ale využili dobu a pokud mohli, tak zneužívali své moci. Proti namířené pušce je bezmocný silák, debil i inteligent.

anonym

Nejnižší Gottwald, nejvyšší (asi) Masaryk (také obklopoval se vzdělanými lidmi).

Kryšpín

Nemusel mít IQ ale mohl být dobrý manažer.