Rohlik

Který webhosting pro prezentaci mých fotek?

Rád bych někde prezentoval své fotky, nemyslím všechny, ale jen ty velmi povedené.
Takže chci si pořídit nějakou doménu a webhosting. Jelikož fotky budou ve vetším rozlišení, ale nebude jich mnoho, tak nebudu potřebovat více jak 1 GB úložného prostoru. Dalším požadavkem je FTP nebo SFTP přístup.

Kterou firmu by jste mi doporučili pro můj účel?

PS: Je mi jedno zda to bude zahraniční či česká firma.

Odpovědi
aliendrone

Mno… ono záleží na tom, co všechno od toho webhostingu budeš chtít. Takto z první to zní na jednoduchý webík, který by se nejspíš dal pořídit i zadara (freehosting), ale ty mají spoustu nevýhod, podmínek atd. Jestli to s vlastním webem myslíš vážně, budeš muset klopit lóve. Takže placený hosting je nezbytnost.

Navíc předpokládám, že to bude asi tvůj první „opravdový“ web a nemáš zatím představu co všechno chceš, co fakticky potřebuješ a nepotřebuješ. (jinak bys už asi věděl kam se obrátit) Rozdíly v nabídkách jsou více méně nepatrné/nepod­statné (když někde nabízí výrazně víc za stejnou cenu, nikdy to není jen tak).

Osobně bych ti doporučil Ebola.cz – ten nejlevnější program v základu tě bude stát asi 600/rok (teď nevím jestli je v tom i cena domény – ta se platí českému NICu, což ale dokáží zprostředkovat), to dáš asi za měsíc na telefon, takže tady asi problém nebude. 10GBmísta, databáze, PHP – prostě všechno na co si jako začátečník vzpomeneš. A když se něco fakt podělá, je tam nonstop podpora – tím myslím přijatelně FUNGUJÍCÍ. (je to ale jen podpora, ne školicí středisko, umět něco musíš ostatně jako všude, alespoň základy – ustavit FTP spojení atd. Ale mně pomohli s poněkud komplikovaným připojením databáze do redakčního systému (byl německý… :o :D :D ), takže spokojenost. Ostatně mrkni na jejich stránky www.ebola.cz pro další. Myslím, že pro začátek to je vynikající, a když budeš chtít víc (místa, databází, čehokoliv) – prostě přejdeš na vyšší verzi. Za sebe doporučuji.

Radius

Nemusí být vlastní doména, pro prezentaci fotek lze využít třeba rajce.net a další podobné servery.

Rohlik

Rad bych fotky mel pod vlastni kontrolou a sluzby jako rajce, atd.. z toho duvodu nejsou vhodne. Navic bych chtel na te strance mit kratky popis o mne.