annas

Který významný německý hudební skladatel se setkal s J. W. Goethem v lázních Teplicích roku 1812?

Jak se jmenuje poslední skladatelova dokončená symfonie a kde se s ní můžeme setkat?

Nejlepší odpověď
rynek878

HISTORICKÉ SETKÁNÍ GOETHA S BEETHOVENEM V TEPLICÍCH

Zdroj: http://www.ite­plice.cz/stare-teplice_historicke-setkani-goetha-s-beethovenem-v-teplicich.html

Další odpovědi
vagra

Lehce doplním-
Schillerova Óda na radost byla zhudebněna Ludwigem van Beethovenem roku 1824 jako závěrečná věta jeho Deváté symfonie a je hymnou EU.
Jeho Devátá symfonie, byla zároveň i jeho poslední dokončenou.
Každoročně ji můžeme slyšet na Pražském jaru.

Zdroj: literatura