Avatar uživatele
jendysek

Který vysokoškolský obor je nejvíc těžký kromě medicíny a který je nejlehčí?

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat jestli nevíte, který studijní obor na vejšce je nejtěžší kromě medicíny, a který je nejlehčí?

Díky, za odpověď.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1484 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nedá se jednoznačně určit, která VŠ je nejtěžší. Ale j pravda, že medicína patří k něm náročnějším.

Ale podle informací spolužáků a známých, mnohem náročnější je jaderná fyzika a náročná je i odborná chemie a technologie.

Tedy studium na VČCHT, ČVUT, Matematicko-fyzikální fakultě na UK v Praze (jaderná fyzika), jaderná chemie)

Ještě jsem zapomněla na méně náročný – prý obor manažér a celkém si nestěžují studenti na Vysokou školu zemědělskou.

Ale je to můj pohled.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

To je samozřejmě individuální. Pokud má někdo problémy se naučit nazpaměť kvanta informací, které spolu nijak logicky nesouvisí, pro toho asi budou nejtěžší práva. Pokud má někdo problém dřístat kolem dokola o ničem, pro toho asi bude nejtěžší filosofie. Dovedu si představit, že pro velkou část ateistické populace by asi byla nejtěžší bohoslovecká fakulta. Pro lidi umělecky založené zase bude nejtěžší třeba fyzika či chemie. A asi nejjednodušší (opět relativně, velmi těžké to bude pro člověka, který by ty malé smrady lískal snad 30 hodin denně 🙂 obor bude možná pedagogika.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Každé zaměření je svým způsobem náročné, záleží na přístupu studujícího. Je tu předpoklad, že chce být ve svém oboru kvalitní a chce se neustále zlepšovat, což je i podmíněno výkonem a zodpovědností k tomu. V otázce praxe je bezesporu medicína velmi náročná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Lehký vysokoškolský obor je například Biologie (v porovnání s jinými) a těžké jsou kupříkladu Chemie a chemické technologie, Deskriptivní geometrie a Farmacie.

Jedná se o můj názor, ale o Biologii je to všeobecně známo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Pamatuji se, ze z naši vysoké školy technické odpadlo po prvním ročníku několik studentů, kteří odešli na medicínu, protože nezvladali matematiku. Pak mi povidejte o obtížnosti.:-)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Rokio, kdo ti toto nakukal? Jsou to nesmysly.

před 1484 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Deskriptivní geometrie není VŠ obor, je to jen jedna z lehčích oblastí matematické geometrie. O její náročností se nedá vůbec mluvit ve srovnání s jinými oblastmi matematiky.

před 1484 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Teda rokio, to je zase blábol…

před 1484 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce