johana 56

Který Velikonoční zvyk je pro ženy a dívky přijatelnější?

„Výprask“ tatarem v Česku,nebo tradiční „oblievačka“ u sousedů na Slovensku?

Nejlepší odpověď
Terryle

Tak praktičtější je přece jen asi vymrskání.
Ale já odmalička nenáviděla i to. Hlavně proto nemám ráda Velikonoce, nemůžu si pomoct. Hnusnej, šovinistickej zvyk. A nejvíc jsem ho začala nenávidět, až se mi narodil a dorostl brácha, začal nosit kila sladkostí a já seděla doma jako idiot a musela se nechat mydlit prťatama a ještě se na ně tvářit mile… řečeno s klasikem, „to by člověk bl…, Milane“ :)

Další odpovědi
led

V Bratislave to máme „stereo“ aj šibanie aj oblievanie.
Takže šaty na niekoľkonásobné prezliekanie, masť na vyšibané lítka to musí mať každé dievča pripravené.
My sme sa ako dievčatá na to vždy tešili, mohli sme si z chuti aj zakričať, symbolicky sme sa síce bránili, ale čakali sme aj šibák aj vodu. 😁
PS
Myslím, že aj dnešne dievčatá sa tešia…

jennysh

Samozřejmě výprask, to druhé by nepadlo dobře (ženy,slečny,) nemají rády namočené vlasy, až na některé vyjímky.

pokazdejinak

já znám jen výprask… ale jsem z města, takže tady jen tak symbolicky, ale stejně to nemám ráda
navíc u nás v ulici už chodí na koledu i holky a taky si nosí sladkosti – to já se schovávala doma a modlila se, aby moc těch koledníku nedorazilo… nějak nám ten zvyk upadá ;)