Terryle

Který úřad vyšetřoval v 90. letech železniční nehody u nás?

Zdravím, tentokrát s fakt vážným dotazem. Kvůli diplomce potřebuju nahlídnout do veřejně přístupných závěrečných zpráv o vlakových a leteckých nehodách u nás. Mám vyřešená letadla, mám vyřešené vlaky do r. 1989 (šetřila policie – tzn. ministerstvo vnitra) a mám vyřešenou Studénku 2008, kterou šetřila Drážní inspekce. Jenže ta vznikla v roce 2003, takže nevím, který orgán vyšetřoval nehody do té doby? Nemáte náhodou někdo tušení? Policie, nějaké speciální komise… nebo nějakej předchůdce Drážní inspekce? Dík za všecky tipy a názory.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Napadá mě Drážní úřad nebo koukni na stránky ministerstva dopravy www.mdcr.cz kde by mohlo být uvedeno více.