hudbicka

Který typ Nokie to je?

Zdravím, nevíte někdo ktere typy Nokie jsou na této fotce?
Předem děkuji.
Zdroj https://www.red­dit.com/r/nos­talgia/commen­ts/7qwixp/chan­ging_phone_co­vers_on_your_no­kia/

Odpovědi
orestez

Je to moje 5010 bez antény. Tu jsem poskládal z dílů, které mi pomohli najít ve dvoře, tato Nokie letěla z výšky 25 m. Už nechci nic takového. SMS se daly psát poslepu. Kde je WAP, tam byly výborné 3 hry. Na svou dobu skvělý telefon. Narozdíl od začínajících Sagem nebo rozplácnuté mýdlo – kurňa ten název.. Vlastně tuto odrůdu mám a funguje i baterka. Takže je Nokia můj brácha.
Dobře, odpusťte mi 5010 nebo 5110, platil jsem za ni 6,5 tis. Jo? Nostslgická vzpomínka.

aliendrone

Téměř jstě to budou kryty na 5110. Rozhodně ano ten 2. zprava dole.

Brblal

Tu černou vpravo dole (předposlední) znám, míval jsem ji, byla to Nokia 5110, baterka tam vydržela dlouho, používal jsem ji jen na volání (od léta roku 2000), tehdy ještě 0607×xxxxx, pak byly 0 na začátku čísel v ČR zrušeny.
Vlevo nahoře na mobilu byla ještě krátká anténa.

cochee

To nejsou telefony, ale odnímatelné kryty. Kromě v horní řadě druhého zprava a v dolní řadě prvního zprava a druhého zleva jsou na Nokiu 5110, ačkoliv Nokia vyráběla i další modely, takřka k nerozeznání podobné, namátkou: 5190, 5120, 5160, 5160i a další – pokud měly odnímatelný kryt, troufám si tvrdit, že tyto krytky pasovaly i na ně. Kryt druhý zprava ve spodní řadě je přitom originální od výrobce. Je ale docela možné, že i ostatní jsou originální kryty od Nokie, měli na to designový nabídkový program Xpress-On. (Většina z nich měla například jiná střeva, protože byly určeny např. pro USA a taky proto byly brandovány – označeny emblémem US operátorů, např. AT&T, Bellsouth, Pacific Bell a podobně, ale kromě té značky a možná nabídky barev vypadaly stejně.)
Ty tři vyjmenované kryty byly na jiný přístroj nebo přístroje (platí totéž co pro 5110), tipuji Nokia 6110.

To vše si samozřejmě nepamatuju z hlavy, jen základy; detaily jsem vyhledal ve Zdroji:

Zdroj: http://nokiamu­seum.info

miroslav.bk

aliendrone

orestez>>> JO!!! TO BYLY JEŠTĚ POŘÁDNÉ MOBILY!!! Já mám dodneška její sestřičku https://mobile­net.cz/clanky/re­tro-nokia-6150-manazerka-z-minuleho-tisicileti-33239 schovanou v šuplíka a taky funkční!! (akorát baterka už pochopitelně není původní) Jak to, že mi dnes nidko nevěří, že jsem ji nabíjel maximálně 2× týdně a když se zadařlo, tak jen 1×!? ;) :D

cochee

To ti může nevěřit tak maximálně „mládež,“ která jiné než přechytřelé telefony v praxi nezažila. My všichni ostatní si velmi dobře pamatujeme, že nabití hloupého mobilu stačilo na několik dní provozu, nikoliv hodin.