Rokio

Který trestný čin spáchá člověk, který se dopustí exhibicionismu?

Píšu o fyzickém exhibicionismu. Při duševním asi žádné protiprávní jednání spácháno nebude.

Nejlepší odpověď
Kepler

V závažnějším případe to lze pokládat i jako trestný čin. Většinou to ale je řešeno jako přestupek.

„Podle platného trestního zákona lze hodnotit exhibicionistické chování kvalifikovat jako trestný čin výtržnictví v souladu s § 202 trestního zákona. sankcionován odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem…
V současnosti je exhibicionistické chování řešeno většinou v rámci přestupkového řízení. Toto chování lze kvalifikovat jako přestupek proti veřejnému pořádku podle § 47 přestupkového zákona.“
https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/exhibicionis­mus-a-moznosti-jeho-postihu-15601.html

Další odpovědi
Herjulfson

Tak výtržnictví by to bylo dle ustanovení § 358 TZ. (§ 202 je svádění k pohlavnímu styku). § 47 – přestupek proti veřejnému pořádku dle zákona 200/90 Sb? Bohužel také španě. Zákon byl k 01.07.2017 zrušen a nahrazen zákonem 251/2016 Sb. (a také zákonem 250/2016 Sb.) Tam by to mohl být § 5 odst. 1 písm. e) … vzbudí veřejné pohoršení.