Rokio

Který trest byste dali řidiči v článku, který přejel dvě dívky na přechodu pro chodce?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/zlin/zpr­avy/nehoda-srazene-deti-na-prechodu-ridic-ujel-neposkytl-pomoc.A220117_160­858_zlin-zpravy_ppr
zdroj: idnes.cz

Jak velké odškodné by ty dvě dívky podle vás měli dostat?

Odpovědi
_Bůh_

„Někdo srazil autem dívky“
„Děvčata pravděpodobně neutrpěla vážná zranění“
„bez poskytnutí pomoci odjel“
„Jasné není ani to, v jakém stavu jsou obě dívky.“
„Informace, zda se jim později během dne přitížilo a vyhledaly zdravotnickou pomoc, není k dispozici.“

Fascinující článek, autor v zásadě vůbec nic neví, ale hlavně, že píše článek. „Nevíme co se stalo, nevíme zda byly dívky zraněny, nevíme o které dívky se jedná, nevíme zda je někdo ošetřil.“
Když někoho srazí auto, tak nutně jde přeci do nemocnice, zda nemá otřes mozku na CT, zlomeniny do sádry, ošetřit šrámy. Zde ani nevyjížděla záchranka, zvláštní. Zřejmě by dívky zasloužily pár facek, aby se příště čuměly, když vchází na přechod. Jako řidič dobře vím, jak si lidé často vchází na přechod stylem „já jsem na přechodu, jsem silnější než auto“. Darwinovy ceny jdou holt na dračku.

aliendrone

Jestli je na přechodu jen přejel, tak je to v poho, normálka. Jo to kdyby je tam ojel, to už by zasloužilo trest (exhibicionismus, veřejné pohoršení atd.)! ;) :D

Holka, KDY se těch dilemat a komplikací na přechodu zbavíš? Doufám, že ne až po přechodu. ;) :D :D

Rokio

Bůh: To snad nemůžeš myslet vážně! Řidič by měl být exemplárně potrestán a podle tebe by dívky, což jsou oběti trestného činu, měly být potrestány.

_Bůh_

Proč by se měl trestat řidič, když mu lidi vběhnou pod kola? Evidentně byly dívky pod vlivem, jinak by se dívaly, zda nejede auto. Člověk musí předvídat za každé situace. Příště takové štěstí mít nemusí, a mohou i umřít, silnice není žádná diskotéka.

quentos

… ehm, pro neposkytnutí pomoci?

_Bůh_

Článek neříká, že by potřebovaly pomoc, že by se jim něco stalo. Proč otravovat osoby, které ani nepotřebovaly sanitku.

_Bůh_

Současně nerozumím exemplárnímu trestu, takový případ není žádnou novinkou. A rozhoduje se podle zákona, který exemplární tresty neupravuje. Soudce je vázán zákonem.