Ktery to byl rod,jedinou knizeci a kralovskou ceskou dynastii?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Přemyslovci byli první českou knížecí a královskou dynastií (tzv. odnepaměti až do 4. srpna 1306), dále vládli také v Polsku (1300–1306) a Uhersku (1301–1305). Ve vedlejší (levobočné) opavské linii Přemyslovci vymřeli až roku 1521.

Přemyslovci byli jedinou původem českou panovnickou dynastii; po jejich vymření po meči vládli v českých zemích (s výjimkou Jiřího z Poděbrad) už jen panovníci původem z cizích rodů

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99e­myslovci