Petraheg5

Který testy (vyšetření) jsou lepší a třeba i podrobnější: u obvodního doktora, nebo vyšetření před darováním krve?

Odpovědi
Edison

Heh…??? Testy a vyšetření se podřizují účelu. Nedělají se podle toho, jestli jsou nějaké lepší, či horší.

annas

Těžko říct,. Je dané, proč vás prakltický lékař vyšetřuje,. podle toho se zařídí.

Vyšetření před dárcovstvím můžete si přečíst a porovnat.

"Časový průběh odběru
"Odložení svršků po příchodu do skříněk na chodbě, vyplnění dotazníku 15 minut
Evidence – registrace dárce do počítače, měření tlaku, odběr krve na krevní obraz, měření teploty 15 minut
Laboratorní vyšetření krevního obrazu 20 minut
Vyšetření dárce – kontrola dotazníku – vyšetření lékařem 15 minut
Vlastní odběr 15 minut
Občerstvení po odběru v bistru Krevního centra mnimálně 30 minut

Navíc výhody kl tomu

Výhody pro dárce

Kontrola Vašeho zdravotního stavu
Jedna z velkých výhod dárcovství je podrobné vyšetření krve dárce před odběrem, 1× ročně vyšetření cholesterolu, triglyceridů a glukózy. Tato laboratorní vyšetření jsou pro dárce krve a plazmy bezplatná.
Pracovní volno v den odběru – dárce má nárok na pracovní volno a to v rozsahu 24 hodin od doby nástupu na odběr, vlastní odběr,včetně cesty zpět a zotavení po odběru, pokud tyto skutečnosti zasahují do pracovní doby.
Případně neuskutčnění odběru má klient nárok na tzv. propustku od lékaře.
Odpočet od základu daně z příjmu (nově od 1. září 2017 3000,– Kč za odběr)
Vitamíny či jiná zvýhodnění dle zdravotní pojišťovny (informace na evidenci Krevního centra) atrd."

https://www.krev­nicentrum.cz/da­rovani-krve/

da ny

Obvodní lékař může na žádance pro lab. vyšetření krve zaškrtnout nohem více vyšetření, než se provádí při běžném odběru krve na TS.
Tam se včak krev ještě testuje po odběru krve od dárců. Praktický lékař může též označit na žádance, s ohledem na zdravotní stav pacienta a nároky na vyšetření.

Na TS je krev před odběrem zpracována ihned, bez časové prodlevy. Výsledky mohou být přesnější.
Ideální doba pro zpracování krve je kolem 2 hodin. (není žádoucí delší doba,
zejména u svozu materiálu).
Výsledky jsou zpracovávány na počkání (přístroj), jiné vyžadují „lidské sádlo“,
s rozdílnou časovou náročností.
Na takto položenou otázku se nedá jednoznačně odpovědět.