Kokot pls

Který sval lidského těla je největší?

tak dumejte :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Velký sval hýžďový. Nejsilnější (relativně) je jazyk. https://www.o­setrovatelstvi­.info/zajimava-fakta-o-lidskem-tele/

Další odpovědi
marci1

Čtyřhlavý sval stehenní – je největším svalem lidského těla a dominantou svalového reliéfu přední a zevní strany stehna.Svou dlouhou hlavou zvanou přímý sval stehenní začíná na předním trnu kosti kyčelní.Ostatní tři hlavy začínají prakticky po celém obvodu kosti stehenní.Probíhají směrem ke kolennímu kloubu,vzájemně se spojují a velmi krátkou plochou šlachou se upínají do horní části češky. 🙂
http://www.pri­mafitness.cz/pri­mafitness/3-ANATOMIE-TELA/7-SVALY-A-FUNKCE/

Kelt

Největší je stehenní sval, nejvíce pracuje srdeční sval, nejdelší dobu. Oční svaly jsou nejaktivnější, protože oko kmitá i 70 krát za minutu. A nejohebnější sval je jazyk.

aliendrone

Všichni se PLETOU! Největší sval je ten pivní (megamusculus beerus). Někteří usilovně ho trénující jedinci ho vypracují do vskutku impozantních rozměrů, až by jeden chěl prověřit zákony o rovnováze páce a těžišti. (s ohledem na fakt, že se stále udrží vzpřímení) Co mne ale zaráží, že zrovna TOHLE neví Kepler!! ;) :D :D

Roman71

Musculus maximus, neboli hýžďový (sedací) sval 😉

Rokio

Srdce.

Anonym111111

krejčovský sval