poa.li

Který strom máte nejraději? Sázíte stromy?

Nejlepší odpověď
Adlim

Jako študák jsem chodíval na brigádu vysazování smrčků a borovic,ale taková procházka rozkvetlou alejí líp,to je opravdu krásný a voňavý zážitek.

Další odpovědi
bohunka1

Já miluji lípu. Překrásně voní když kvete a v létě dává krásný stín a když si ji nasuším, tak horký čaj z lipových květů je v zimě k nezaplacení.

venkovan

Stromy prakticky všechny, pokud rostou tam kde mají a pokud k tomu místu jsou i správné. Každý strom má svoji vysokou hodnotu, mladý je budoucnost, starý důstojnost, ale nesmí ohrožovat život a majetek (tím myslím na četné stromy okolo cest, pěšin, domů apod.). Pokud druh – středoevropské listnáče v přírodě, z jehličňanů především borovice lesní, tis, jedle bělokorá a jalovec a potom některé cizokrajné které u nás už zdomácněli třeba turecká líska jako soliterní a alejový strom, švestka domácí (hlavně některé produkty plodů), třešně apod.
Lecos jsem vysadil a doufám, že ještě vysadím.
A kdo neví, na internetu se najde mnoho fotek památných stromů, tak si lze podle nich naplánovat i výlety.

hanulka11

Mám ráda stromy, jak by ne, miluji procházky přírodou a je jedno jaké stromy potkávám -vždy skončí v hledáčku mého fotoaparátu, jak jsem zjistila nejvíc fotek mám s břízou. Nevím čím to je, ale její kůra a vůbec celý vzhled mě nějak uklidňuje. Zasadila jsem pár smrčků i ovocných stromů . Miluji kroucenou vrbu má v sobě zvláštní energii. A krásná je v každém období.

Terryle

Na první pohled jsem se zamilovala do sekvojí, respektive sekvojovců obrovských. Úplnou náhodou jsme jednou zabloudili do zámeckýho parku v malý vesnici ve středních Čechách, kde dvě asi stoleté mají. Neuvěřitelně nádherný, obrovský, silný a majestátní stromy – prostě nepopsatelný.
U žádnýho jinýho stromu jsem necítila tak obrovskej úžas, úctu a energii. Od té doby mám vysněnej cíl – zajet se podívat do Kalifornie do národního parku, kde jsou nejstarší sekvoje na světě. Ty české jsou proti nim děti. Musí to být neuvěřitelnej zážitek.
Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem v životě zasadila snad jeden stromeček – kousíček břízy jako malá holka, když jsme si chtěli s bratránkem označit místo, kam jsme zakopali jakejsi poklad. Příští prázdniny jsme tam přišli, poklad vykopali, ale větev pustila kořeny, tak jsme ji tam nechali… myslím, že dneska už z ní bude malej stromeček.
Ale pohrávám si s myšlenkou, že si koupím pár let pěstovanou sekvoj a někde ji zasadím u našeho domu. A až se jednou odstěhuju, budu za ní jezdit a pozorovat, jak roste. A za sto let ji budou lidi obdivovat a přemýšlet, kdo ji tak asi zasadil… Takový moje stromový dítko. Jo, to by bylo hezký.

Gabe

Neda se jednoznacne rict ktery mam rad.Vsechna stromy jsou krasne.Davam prednost Javoru a Borovici.A nemusim mit Topol.Jde z nej chlad a samota.snad je to tim,ze se hodne vysazuji kolem hrazi rybniku a na rovinach.Kolem Pardubic je jich hafo.Mam rad zvlnenou krajinu.Rovina me depta.

Rocker

Naposledy jsem vysazoval vloni na chalupě 5 malých břízek,nějaký už tam máme velký.Taky se mi líbí smuteční vrba,tu tam máme asi 3.rok a daří se jí.Když mi bylo asi 19,zalesňovali jsme u naších louku,teď už je tam takový pololesík.

Gollumek.88

stromy nesázim, ale líběj se mi spíš tropické než ty co rostou normálně v mírném pásu :)

jendahun

Můj oblíbený strom je střemcha,pak borovice,lípa,bříza je taky krásná a jako celý porost,smrk.Z ci­zokrajných je to katalpa v květu a sakura.Stromy jsem sázel,bylo to mé povolání,dnes je už jen kácím.

Pantata

Sázím a mám rád.Momentálně japonské topoly.