(O_o)

Který stát ma nejdelší zákonnou záruku na elektroniku?

V EU jsou tomu dva roky, existuje i nejaky vetsi rekordman?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem počítače – záruka podle značek, jinak spíš obecně.

https://www.lap­topmag.com/ar­ticles/warran­ty-guide

Třeba ACER
Chromebooky, notebooky Aspire a tablety : 1letá omezená záruka
Stolní počítače : 3letá omezená záruka
Notebooky TravelMate : 2letá omezená záruka
Modely Acer Aspire S7–392–7837, S7–392–5454 a SW5–171P-82B3 : Dvouletá omezená záruka (v závislosti na modelu se pohybuje mezi jednoroční a dvouletou zárukou)
90 dní softwarové podpory na všech produktech.

V odkazu se dovíte, že v v Québecu existují 3 druhy záruky u elektronických zařízení.

– Záruky stanovené zákonem
 – Záruka obchodníka nebo výrobce
 – Dodatečná záruka
https://www.e­ducaloi.qc.ca/en/cap­sules/legal-warranty-automatic-protection-consumers
.----

" Celosvětová záruka – nabízejí ji některé firmy v zemích, kde mají své zastoupení.

Délka záruky se nejprve určuje podle místa zakoupení. V Česku je délka záruky dva roky, jinde ve světě většinou jenom rok, v USA dokonce půl roku. Ale jednotlivé firmy mohou nabídnout i delší záruku, není tak neobvyklé koupit výrobek se zárukou dva, tři nebo i pět let."

Zdroj: https://techn­et.idnes.cz/se-zarukou-na-elektroniku-z-ciziny-u-nas-muzete-narazit-pjh-/hardware.aspx?c=A080311­_180755_hardwa­re_vse

Další odpovědi
Kryšpín

Stát nevím, ale u rákosníků je to na opačném konci

df

Nevim, ale pro zajímavost v Polsku se krátí zaruka na 1 rok, pokud se kupuje na firmu