Super guy

Který stát je nejbohatší na světě?

Nejlepší odpověď
Kelt

Otázka není jednoznačná. Nejbohatší na nerostná bohatství, na to, co mají obyvatelé v bance, na nějaké ekonomické parametry, nebo nemá žádné dluhy ve státním rozpočtu? A nebo zrovna peníze nemá, ale v nejbližší době se do toho státu přisune obrovský kapitál, takže by teoreticky mohli být nejbohatší. Otázku bys měl lépe vysvětlit.

Další odpovědi
marci1

Katar: hrubý domácí produkt na obyvatele činí 128 487 dolarů za rok. 🙂
https://www.e­uro.cz/light/10-nejbohatsich-zemi-sveta-1444869/11

Zvidatel

Těžké. Nejspíš to bude některý arabský stát. Zcela určitě to nebude USA, Čína nebo Rusko, jak si mnozí myslí. Oni jsou akorát velicí, co do počtu lidí, armády, rozlohy a peněz, které se tam utrácí, prolévají, avšak ani nejsou jejich.
Musíme brát v potaz, že jsou snad všechny dnešní státy zadlužené, buď u soukormníků, bankéřů a finančníků anebo mezi státy navzájem. A taky u svých vlastních lidí, ale to se bere jako půjčka, která se nevrací, když nepočítáme dluhopisy. Míním tím inflaci neboli skryté daně, které ale nikomu neslouží. Přesněji spíš skrytá loupež.

Co vím, tak naše Evropské Lucembursko je na tom velmi dobře, i když je takové malinké, ale asi to bude ten Katar. Z těch evropských je na tom taky dobře Norsko, ale určitě před těma evropskýma bude těch pár arabských zemí.